Necron Energy
story

Tarihçe

Kurucumuz Necmettin AKÇAY 1989 yılında Güç Elektroniği ile tanışmasını takiben, profesyonel çalışma hayatını bu noktaya odaklamış ve uzun yıllar bu alanda tecrübe edinmiştir. Daha önce 2 girişimci olarak 2002 yılında kurdukları şirkette yaşanan görüş ayrılıklarından dolayı, şirketi ortağına devrederek bir marka yaratmak adına 2007 yılında Necron Elektronik Yaz. Müh. A.Ş.’yi kurdu.

Kuruluşundan itibaren çok hızlı gelişen Necron ekibi, Türkiye’de ilk kombi UPS’si, ilk kumandalı kepenk UPS’si, ilk Hot-Swapple PDU’yu ve Modüler UPS’yi tasarlayarak yenilikçi ve yaratıcı vizyonunu kabul ettirmiştir. 2019 yılı başına kadar üretimini Tuzla Organize Sanayi Bölgesinde 4500 m²  kapalı alana sahip fabrikasında yapmaya devam eden Necron, kamu kurumlarının ihtiyaçlarını daha hızlı ve nitelikli olarak karşılayabilmek adına Başkent Ankara’da halen 800 m²  ofisinde hizmet vermektedir.

Necron markası ile ülke çapında ve 30’dan fazla ülkeye Kuru Tip Aküler, UPS Sistemleri, Güç Elektroniği Sistemleri, Veri Merkezi Bileşenleri vb ürünlerin dağıtımını yaparken; tüm ürünleri için güncel ve uluslararası kalite standartları olan ISO9001,14001, 18001, 20001, 27001, TSE, CE ‘ye sahiptir.

Ayrıca markayı diğer rakiplerinden ayıran temel özellik olan marka bağımsız verdiği satış sonrası servis hizmeti halen 50.000 adedin üzerinde sistem ile devam ettirmektedir.